32 відгуків
+380 (50) 298-47-57
+380 (67) 546-72-77
Промышленный инструмент. Цифровая печать

Слюсарні інструменти!

Слюсарні інструменти!
Під поняття слюсарного інструменту потрапляє дуже широкий набір різноманітних інструментів, і перерахувати їх усі, а тим більш докладно описати на одній сторінці не представляється можливим. Таке грандіозне опис просто втомить наших читачів, чого ми не можемо собі дозволити. Чому ж слюсарну справу вимагає такого розмаїття інструментів? Все просто, справа в тому, що в слюсарній справі є безліч професійних напрямів, або спеціалізацій.
Простіше кажучи, конкретний слюсар працює в конкретній сфері і займається ремонтом та обслуговуванням конкретного виду техніки або обладнання. Наприклад: автослюсар і слюсар-сантехнік мають сильно розрізняються набір інструментів. Безумовно, в арсеналі цих фахівців є й однакові інструменти. Але основна маса інструментів у них відрізняється. І ось таких напрямів або спеціалізацій у слюсарній справі дуже багато, що і є причиною великої різноманітності слюсарного інструменту.
І все ж, назва цієї статті передбачає, що саме тут ми охопимо досить широко найбільш поширені інструменти для слюсарної справи. Це важливо ще й тому, що слюсарний інструмент використовується не тільки будівельниками. Практично в кожній квартирі, в кожному будинку Росіянина, є певний набір інструментів, які можна назвати слюсарними. Цей набір життєво необхідний нашому людині для виконання найпростішої роботи в домашньому господарстві, щоб було чим прибити гвоздик або закрутити гвинтик.
Пасатижі - ( зображені на першому фото, кілька вище ) багатофункціональний ручний слюсарно-монтажний інструмент, в якому зазвичай поєднані плоскогубці, бокорізи і 2 різака для рубки дроту різного діаметру (в шарнірі). Пасатижі можуть мати 1-2 пари зубчастих виїмок для захоплення і повороту деталей.
Молоток - ударний інструмент. У слюсарній справі використовується як спільно з іншими інструментами (зубило, борідок...), так і самостійно для різних прийомів роботи: правки, згинання, клепки та інших. Молоток складається з ударної маси (зазвичай масивна металева частина), насадженої на рукоятку (частіше дерев'яний). Слюсарний молоток має два бойка: один плоский а інший клиноподібний. Для різних видів робіт вживаються молотки різноманітної форми і розміру.
Варто зауважити, що багато інструменти, як наприклад молоток, можуть вважатися як слюсарними, так і столярними інструментами, вони застосовуються широко і повсюдно. Інша справа, що є молотки спеціалізовані, скажімо орієнтовані на столяра - столярні молотки.
Викрутка - це інструмент, призначений для закручування і відкручування гвинтів, шурупів, саморізів і інших кріпильних та регулювальних елементів, що мають спеціальну виїмку, звану шліцом. Викрутка вставляється в шліц для передачі крутного моменту на гвинт. Звичайна викрутка складається з двох частин: Стрижень викрутки - виконаний з металу, він не повинен бути м'яким і не повинен бути крихким. А значить, стрижень якісної викрутки повинен бути виготовлений з металу, загартованого спеціальним чином. Ручка викрутки - зазвичай виготовлена з гуми, пластику або дерева. Форма може бути найрізноманітнішою і залежить від конкретного призначення викрутки. Головне, щоб така ручка була зручна в роботі.
В залежності від форми і розміру шліца кріпильних елементів підбирають викрутку для роботи. Шліци можуть мати найрізноманітнішу форму. У домашньому господарстві найчастіше доводиться мати справу з плоскими шліцами і хрестовими шліцами різних розмірів. Відповідно, у кожного майстра, а тим більше слюсаря, повинні бути під рукою плоскі і хрестові викрутки декількох розмірів, щоб без проблем впоратися з гвинтами і шурупами.
Зубило - ударно-ріжучий інструмент. У слюсарній справі застосовується для рубки металу. При повідомленні зубилу удару з боку бойкової частини за допомогою молотка ріжуча кромка зубила розрізає або розколює оброблюваний матеріал.
Борідок - слюсарний інструмент для вирубування отворів в листовому матеріалі. Являє собою стрижень, один кінець якого (робоча частина) виконаний у вигляді усіченого конуса. У поперечному перерізі борідки можуть відрізнятися в залежності від форми вырубаемых отворів - круглі, квадратні, прямокутні, і т. п. Пробій отвори проводиться ударами молотка по протилежній частині борідка — затыльнику.
Дриль - інструмент, призначений для свердління отворів.
Кернер - ручний слюсарний інструмент, призначений для розмітки центральних лунок (кернів) для початкової установки свердла. Являє собою стрижень круглого перетину, один кінець якого (робоча частина) заточений на конус з кутом при вершині 100°-120°. Кернение проводиться ударами молотка по протилежній частині кернера.
Киянка слюсарна - застосовується для надання потрібної форми листового металу (інструмент бляхаря).
Кувалда - ручний ударний інструмент, призначений для нанесення виключно сильних ударів при обробці металу, на демонтажі і монтажі конструкцій. Від молотка кувалда відрізняється значно більшою масою бойка, довжиною рукоятки.
Мітчик - слюсарний інструмент для нарізування внутрішніх різьб. Мітчик являє собою гвинт з прорізаними прямими або гвинтовими стружковими канавками, що утворюють ріжучі кромки. Профіль різьби мітчика повинен відповідати профілю нарізати різьблення.
Плашка - різьбонарізний слюсарний інструмент для нарізання зовнішньої різьби . Плашки призначені для нарізування або калібрування зовнішніх різьб за один прохід. Плашка являє собою загартовану гайку з осьовими отворами, що утворюють ріжучі кромки.
Напилок - слюсарний інструмент для обпилювання металів, дерева, пластмас і т. п. Являє собою металевий брусок (зазвичай сталевий) з насічкою. По частоті насічки напилки поділяються на: драчево (4-12 насічок на см) - груба обробка особисті (13-26 насічок на см) оксамитові (45-80 насічок на см) - остаточна обробка
Надфіль - маленький напилок.
Верстак - робочий стіл для обробки вручну виробів з металу, дерева та інших матеріалів. Верстаки часто обладнані різними пристосуваннями (наприклад, упорами, лещатами) і ящиками для зберігання інструментів і матеріалів.
Лещата - слюсарний інструмент для затиску оброблюваної деталі.
Типові слюсарні лещата зазвичай складаються з наступних основних частин: Поворотна підстава Рухома щічка Нерухома щічка Гвинт Ковадло Губки
Підстава лещат має отвори для надійного кріплення до столярного верстата. На це основа зазвичай кріпиться нерухома щічка, яка може повертатися щодо підстави, що дуже зручно для виконання столярних робіт. Вообщем, ця сама нерухома щічка і є, по суті справи, основна частина. На неї кріпляться інші частини лещат. З допомогою гвинта до нерухомої щічці приєднується рухома, для цього в нерухомій щічці є втулка з різьбленням. Найчастіше прямокутна різьба. Так само на нерухомій щічці є невелика ковадло, що так само дуже зручно для редагування дрібних деталей.
Завинчивая гвинт, ми тим самим будемо зводити щічки, затискаючи ними оброблювану деталь. Вірніше, затискати деталь будуть не самі щічки, а губки. Губки - це такі змінні насадки на щічки лещат. Вони виготовлені із спеціального матеріалу, що відповідає певним вимогам. Які це вимоги? Губки повинні як можна надійніше утримувати деталь Матеріал губок повинен бути відносно стійким до впливу слюсарних інструментів Матеріал губок не повинен псувати деталь
Ці вимоги досить суперечливі, тому для якісної обробки рекомендують міняти губки в залежності від властивостей матеріалу оброблюваної деталі. В ідеалі бажано мати кілька комплектів губок з різних сплавів і різної конфігурації.
Цей список інструментів далеко не повний. Справедливості заради слід зауважити, що слюсареві доводиться працювати не тільки з металами. Найчастіше слюсар виступає в ролі універсального фахівця. Йому доводиться застосовувати свій набір слюсарних інструментів для обробки дерева, пластика, шкіри та інших матеріалів, що випускаються сучасною промисловістю.
Кожен слюсар має в своєму інструментальному ящику певний набір слюсарного інструменту. Як правило, мати під рукою весь інструмент не представляється можливим, просто фізично його не донести до місця слюсарних робіт. З цієї причини кожен майстер перед роботою попередньо уточнює набір необхідних слюсарних інструментів, потрібних для конкретного ремонту. Саме з таким набором інструментів слюсар і прибуває на місце роботи. Звісно, буває і так, що в процесі виконання слюсарних робіт з'ясовується нестача будь-якого інструменту. Доводиться повертатися в майстерню для поповнення робочого набору монтажного інструменту слюсарно - така робота слюсаря.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner